pis wybranych atrakcji turystycznych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie pensjonatu:

1. Kopalnia Soli Kamiennej w Wieliczce (ul. Daniłowicza 10). Kopalnia jest jednym z najstarszych zakładów górniczych Europy. Jeden z najbardziej znanych obiektów turystycznych na świecie. W 1978 roku została wpisana przez UNESCO na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego, w 1994 roku uznana za Pomnik Historii Narodowej.

Zwiedzając 2 kilometrową podziemną trasę turystyczną można zobaczyć oryginalne kaplice wykute i wyrzeĽbione w soli, komory poeksploatacyjne i podziemne jeziorka solankowe. Trasa jest udostępniana codziennie od 16 IV do 15 X w godz. 7.30 - 18.30, a od 16 X do 15 IV w godz. 8.00- 16.00. Turystów oprowadzają wielojęzyczni przewodnicy. Cyklicznie organizowane są Podziemne Międzynarodowe Targi Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii (w lipcu) oraz Podziemne Międzynarodowe Targi Atrakcji Turystycznych (w paĽdzierniku).

2. Zamek Żupny - Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce (ul. Zamkowa 8). Dawna siedziba zarządców Żup Krakowskich. Zbudowany na przełomie XII i XIII wieku, wielokrotnie przebudowywany, w czasie wojny uległ zniszczeniu. Po zrekonstruowaniu znalazła w nim miejsce część ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich.

3. Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu i klasztor oo. Franciszkanów - Reformatów w Wieliczce (ul. Brata Kosiby) - pierwsza murowana świątynia małopolskiej prowincji Reformatów, wybudowana w I poł. XVII wieku. usytuowany na południe od rynku. W kościele mieści się Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej Księżnej Wieliczki oraz Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, związanego przez część swojego życia z Klasztorem.

4. Pałac Konopków z XVIII w. - Wieliczka, ul. Słowackiego.

5. Dawna synagoga w Wieliczce (przy ul. Wiejskiej) - wzniesiona w połowie XVIII w na planie prostokąta. Zdewastowana w latach 1939-45. Po wojnie służyła jako magazyn. W 1980r przeszła remont zabezpieczający. Zachowały się elementy zdobień.

czywiście to tylko skromny wybór atrakcji turystycznych, z których słynie nasza okolica. Ich zróżnicowanie jest tak duże, że ciekawie spędzić czas może u nas każdy - niezależnie od wieku, zainteresowań i zasobności portfela.

Realizacja: WebProm - Tworzenie Stron Noclegi Wieliczka Hotele - Motele - Kwatery - Kopalnia soli - Kraków

© 2011 Hotel Galant